Mám prostě filmy rád. Rád se na ně dívám. Rád o nich čtu. Díky filmům mám i velkou sbírku hudby ,která v nich zazněla. Jsem netrpělivý, když mám čekat na něco o čem Vím ,že to nemůže být špatné. To že občas napíši svou amatérskou recenzi je jen poděkování pro všechny kteří se na těchto dílech podílely.
Děj:
Hustle & Flow je o pasákovi a drogovém dealerovi jenž se jmenuje DJay ( Terrence Howard ) . Narazí na dávného kamaráda - Key (Anthony Anderson) který se živý jako zvukař. Key vyjádří ve filmu jednu zajímavou myšlenku a to ,že jsou dva druhy lidí. Ti co mluví a Ti co konají.
Slovo dá slovo a dva kámoši si začnou notovat. Hudba je to dobrá , ale do hitu to má ještě pořád daleko. Tenhle film je hodně o frustraci. O touze vymanit se z bludného kruhu neúspěchů a neustálého shánění financí na to, abychom přežili další den.
Co je Mě zaujalo :
Není to možná návod na to jak to dokázat, protože kdo viděl film o legendární kapele - The Temptations ,tak ten ví že za 1 hitem mohou být předlouhá léta beznaděje a dřiny. Ale v Hustle & Flow je jedna scéna, která tomu všemu smysl dá. A to je když banda lidí v provizorním studiu u DJaye skládá hudbu a je tam zachycen okamžik kdy dojde k průlomu a z něčeho fádního vznikne něco výjimečného. V té scéně je obrovská energie a síla. Donutila vlítnout na You Tube a několikrát za sebou si jí pustit.
Tak ,že vám garantuji jedno - pustíte li si Hustle & Flow budou vám hity "Whoop That Trick" a "It's Hard Out Here for a Pimp" znít nějakou tu dobu v uších a to nemusíte být zastánci Hip Hopu. Ani já nejsem. A přesto je to pecka. Nijak Vám nenaznačuji, že by tento film byl jen o jedné scéně – to ani náhodou.
Prostředí, dialogy, obsazení, herecké výkony nikterak nepokulhávají za úžasnou muzikou.
Zajímavosti:
Na Víc zrod zrovna tohoto filmu je vlastně příběhem také. Film produkoval John Singleton , který ho zaplatil celý za své kapsy.
Tak ,že musel hodně věřit Craigu Brewerovi jenž toto nezávislé drama napsal a režíroval.
Terrence Howard se také snažil . Udělal během dvou a půl let v Memphisu, rozhory se 123 pasáky a 78 prostitutkami. To vysvětluje proč je v roli kuplíře jenž touží stát se rapperem tak dobrý.
No a na konec ještě jedna třešnička. Skupina "Three 6 Mafia" obdržela za titulní skladbu "It's Hard Out Here for a Pimp" Oscara jako vůbec první hip-hopová skupina v historii.
Opětovné díky Čsfd – Wikipedii a Vám čtenáři.